Оголошення / рекламу / статті у наше видання - газету "Токмацька Гривня", яка виходить щосереди, ви завжди можете подати онлайн: телефон / Viber 068 211 74 45, e-mail: grivnatokmaka@gmail.com Читайте нас в Telegram: t.me/tokmakpology Будьте здорові! Нехай Вам щастить!


31 серпня, 2021

Перший раз у перший клас на новенькому шкільному автобусі

31 серпня територіальні громади Запорізької області отримали десять нових шкільних автобусів. 

Нові автобуси вже відправилися до Василівки, Токмака, Приазовської, Новомиколаївської, Більмацької, Розівської, Якимівської та Петро-Михайлівської громад.

Довідково: Цього року громади області отримають ще 10 нових автобусів. Сучасний транспорт для запорізьких школярів виготовляють на українському підприємстві – Запорізькому автомобілебудівному заводі. Вартість кожної одиниці техніки близько 1,5 млн гривень. Усі автобуси обладнані зручними кріслами для дітей різного віку та місцями для супроводжуючих осіб. Окремо, на прохання громад, автовиробник врахує і вимоги інклюзії, зокрема, встановить на автобус гідравлічні підіймачі або пандуси.

За матеріалами Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ЗОДА.

30 серпня, 2021

З 1 вересня цього року почнеться одноразове (спеціальне) добровільне декларування

У прес-службі Міністерства фінансів розповіли, як можна подати декларацію, і розмістили відповідну інструкцію.

Там також пояснили, які об'єкти можуть бути задекларовані, а які ні.

Головне управління ДПС у Запорізькій області повідомляє:

Одноразове (спеціальне) добровільне декларування: які ставки оподаткування?

Одноразове (спеціальне) добровільне декларування – це особливий порядок добровільного декларування фізичною особою належних їй активів, розміщених на території України та/або за її межами, якщо:

- такі активи були одержані за рахунок доходів, що підлягали в момент їх нарахування (отримання) оподаткуванню в Україні,

- та з яких не були сплачені або сплачені не в повному обсязі податки і збори відповідно до вимог законодавства з питань оподаткування та/або міжнародних договорів, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України,

- та/або які не були задекларовані в порушення податкового та валютного законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи протягом будь-якого з податкових періодів, що мали місце до 01 січня 2021 року.

Одноразове (спеціальне) добровільне декларування проводиться з 01 вересня 2021 року до 01 вересня 2022 року та передбачає сплату збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування.

Сума збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування визначається шляхом застосування до бази для нарахування збору таких ставок:

- 5% щодо:

- валютних цінностей, розміщених на рахунках у банках в Україні, та щодо права грошової вимоги до резидентів України;

- об'єктів декларування, визначених вищезазначеними підпунктами "б" - "е", що знаходяться (зареєстровані) в Україні.

На дату подання одноразової (спеціальної) добровільної декларації кошти в національній та іноземній валютах, банківських металах мають бути розміщені на рахунках у банках України.

Як альтернативу платник податків може обрати ставку 6% із сплатою податкового зобов'язання трьома рівними частинами щорічно.

- 9% щодо:

- валютних цінностей, розміщених на рахунках в іноземних банках або які зберігаються в іноземних фінансових установах,

- права грошової вимоги до нерезидентів України,

- об'єктів декларування, визначених підпунктами "б" - "е", що знаходяться (зареєстровані) за кордоном.

Кошти декларанта в іноземній валюті на дату подання такої декларації мають бути розміщені на рахунках у банках та/або інших фінансових установах за кордоном.

Як альтернативу платник податків може обрати ставку 11,5% із сплатою податкового зобов'язання трьома рівними частинами щорічно.

- 2,5% щодо:

- номінальної вартості державних облігацій України з терміном обігу більше ніж 365 днів без права дострокового погашення, придбаних декларантом у період з 1 вересня 2021 року до 31 серпня 2022 року.

Як альтернативу платник податків може обрати ставку 3% із сплатою податкового зобов'язання трьома рівними частинами щорічно.

Для цілей одноразового (спеціального) добровільного декларування декларант має розмістити кошти в національній та іноземній валютах у готівковій формі та/або банківських металах на поточних рахунках із спеціальним режимом використання в банках України до подання одноразової (спеціальної) добровільної декларації.

План заходів щодо ліквідації та недопущення захворювання африканською чумою свиней у Молочанську

28 серпня встановлено карантин щодо африканської чуми свиней на території м. Молочанськ, а також затверджено План заходів щодо ліквідації та недопущення захворювання африканською чумою свиней на відповідній території.

ЗАХОДИ ЩОДО НЕДОПОЩЕННЯ ЗАНОСУ ІНФЕКЦІЇ:

- Обов’язково утримувати свиней в «закритому режимі»;

- Заборонено утримувати свиней на територіях міжнародних повітряних, морських, річкових портів і прикордонних залізничних станцій;

- Заборонено переміщення свиней (інших тварин і птиці) та харчових продуктів з них без супровідних ветеринарних документів;

- Заборонено згодовування свиням  без термічної обробки залишків харчових продуктів, боєнських відходів;

- Заборонено реалізацію і використання м'яса та продуктів забою свиней, інших тварин (птиці), що не пройшли ветеринарно-санітарної експертизи та отриманих від тварин, що не піддані передзабійному огляду в установленому порядку.

У випадку захворювання або загибелі свиней необхідно ізолювати хворих свиней і терміново інформувати державні установи ветеринарної медицини. 

28 серпня, 2021

З 01 вересня місцева токмацька влада забезпечить організацію харчування для пільговиків за рахунок бюджетних коштів

26 серпня членами виконкому на засіданні обговорено питання щодо порядку організації харчування окремих категорій здобувачів освіти 1-11(12) класів закладів загальної середньої освіти Токмацької  міської територіальної громади.

Прийнято рішення - з 1 вересня 2021 року забезпечити організацію харчування за рахунок бюджетних коштів в розмірі 16,50 грн. для пільговиків.

За рахунок  коштів батьків діти також зможуть харчуватися за такими тарифами: сніданок - 16,50 грн., обід – 19,00 грн.

Стихія 19-20 серпня нанесла Токмаку збитків на понад 2,2 млн грн. Депутати міськради проситимуть про допомогу

Відповідно до зведеного розрахунку нанесених збитків, внаслідок стихійного лиха, яке трапилось в ніч з 19.08.2021 на 20.08.2021 року сума збитків по місту Токмаку складає близько 2 236 327,00 грн.

В наявності Перелік об’єктів, які потребують проведення ремонтних робіт.

Враховуючи численні звернення до депутатів Токмацької міської ради, занепокоєння населення з цього приводу, депутати на черговій сесії проситимуть сприяння (приймуть відповідне Звернення) у виділенні коштів для подолання наслідків стихійного лиха у народного депутата України Павла Мельника, депутатів Запорізької обласної ради Віталія Пасевіна, Аскада Ашурбекова, Валерії Матвієнко, Юлії Корнієнко та голови Запорізької обласної державної  адміністрації Олександра Старуха.

Вже нові карантинні заходи в дитячих садках

МОЗ затвердило нові карантинні заходи в дитячих садках на період карантину:

- Температурний скринінг у дітей тільки на вході, а не кожні 4 години. Також він проводиться і для персоналу;

- При ознаках ГРВІ, температурі понад + 37,2 дітей ізолюють і повідомляють про це батькам. Співробітника не допускають до роботи при подібних симптомах;

- Вранці дитину приймає і передає в кінці дня вихователь на території дитячого садка, але не в його приміщеннях, крім випадків, коли на вулиці погана погода;

- Маски можна не використовувати під час занять в групах;

- Термометрія, обробка та миття рук проводяться в ігровій формі і по особистому прикладу педагогічного працівника;

- Провітрювання приміщення перед початком роботи садка.

На час карантину заборонені:

- м'які іграшки;

- проведення батьківських зборів;

- перебування в приміщеннях дитсадка у вуличному взутті;

- обмежено проведення нарад або зборів.

500 мм трубу знову прорвало

27 серпня на ділянці головного водогону системи централізованого водопостачання міста Токмака по вулиці Гоголя сталося дві аварійні ситуації – 500 мм трубу знову прорвало…

У цей день водопостачання двох мікрорайонів міста «Центральний» та «Калиновий» було призупинено на невизначений час з 18:00, але містяни скаржаться, що у декого не стало води вже зранку і вони не встигли вчасно нею запастися.

Фахівці КП «Міськводоканал» ТМР приступили до аварійно-відновлювальних робіт.

Нагадаємо, що місяць назад вказані мікрорайони вже були без води.

28 серпня пообіді вода з’явилася у кранах абонентів вказаних мікрорайонів.

По темі: 28 липня о 12 годині на ділянці головного водогону централізованого водопостачання містаТокмака виникла аварійна ситуація – трубу діаметром 500 мм прорвало. 

Довідково: Внаслідок аварії без води залишилося близько 7000 абонентів.

28 серпня починаючи з 10:35 рятувальники надавали населенню допомогу у вирішенні побутових потреб, підвозячи технічну воду у Центральний та Калиновий мікрорайони.

Для ліквідації аварії від КП «Міськводоканал» ТМР працювало 4 одиниці техніки на 15 співробітників.

Від ГУ ДСНС для допомоги населенню залучена 1 одиниця спеціальної техніки та 4 рятувальники.

Уряд ухвалив розпорядження про перенесення робочих днів у 2022 році

26 серпня Уряд ухвалив розпорядження про перенесення робочих днів у 2022 році з метою створення сприятливих умов для раціонального використання робочого часу та відзначення святкових днів.

Керівники підприємств, установ та організацій, у яких встановлено п’ятиденний робочий тиждень з двома вихідними днями в суботу та неділю, зможуть перенести робочі дні з:

· понеділка 7 березня на суботу 12 березня;

· понеділка 27 червня на суботу 2 липня.

Спеціальний режим роботи банків і їхніх установ у ці дні визначатиме Національний банк України.

Таким перенесенням буде створено сприятливі умови для відзначення свят та відпочинку протягом чотирьох днів підряд. Рішення Уряду не призведе до встановлення робочих днів протягом шести днів поспіль, до порушення балансу робочого часу впродовж року, зменшення фонду заробітної плати тощо. Натомість працівники зможуть завчасно планувати свій відпочинок.

Є чотири шляхи, за якими українці можуть отримати безоплатні ліки для амбулаторного та стаціонарного лікування

Національна служба здоров’я України пояснює, які ліки пацієнти можуть отримувати безоплатно та як перевірити їх наявність у медзакладі.

Програма реімбурсації “Доступні ліки”

За програмою “Доступні ліки” українці можуть отримувати препарати безоплатно або з невеликою доплатою для амбулаторного лікування.

У межах програми держава відшкодовує вартість ліків проти серцево-судинних захворювань, бронхіальної астми та цукрового діабету ІІ типу. У жовтні НСЗУ почне відшкодовувати інсуліни та ліки для пацієнтів з розладами психіки та поведінки, та пацієнтів з епілепсією.

Нині програма включає 292 лікарських засоби, 70 з них - повністю безоплатні.

Лікарські засоби з реєстру програми «Доступні ліки» для амбулаторного лікування, можна отримати тільки за електронним рецептом, виписаним сімейними лікарями, терапевтами та педіатрами через електронну систему охорони здоров’я. Електронний рецепт можна отримати тільки у лікаря, з яким укладено декларацію. Якщо така декларація не укладена, потрібно обрати свого лікаря та укласти з ним декларацію.

Після формування електронного рецепта на телефон пацієнта надійде смс з номером рецепта. Отримати ліки можна в аптеці, яка підписала договір з НСЗУ та має позначку “Тут є Доступні ліки”.

Ліки, які закуповує медзаклад

На стаціонарному та амбулаторному-поліклінічному лікуванні пацієнти також забезпечуються безоплатними ліками. Заклади, що надають медичні послуги, повинні закуповувати самостійно ліки, що включені до Національного переліку основних лікарських засобів.

У Нацперелік входить 427 лікарських засобів, які медзаклади зобов’язані закуповувати в межах покриття 100% потреби.

В основі Нацпереліку - актуальна версія Базового переліку основних лікарських засобів Всесвітньої організації охорони здоров’я. У Нацпереліку є ліки від серцево-судинних захворювань, хвороб органів дихання, інфекційних захворювань, хвороб кістково-м’язової системи, хронічних захворювань нирок тощо. Ознайомитися з переліком безоплатних ліків з Нацпереліку можна за на сайті natsperelik.com.ua.

Для пацієнтів, які лікуються у стаціонарі, ліки з Нацпереліку надаються безоплатно на весь період лікування.

Під час отримання призначень у лікаря доцільно поцікавитися, які з призначених ним ліків входять до Нацпереліку (тобто, які ліки пацієнт має право отримати безкоштовно протягом усього курсу лікування та перебування в стаціонарі).

Перевірити, чи входять призначені препарати до Нацпереліку можна на сайті або у мобільному додатку “Ліки Контроль”.

Чи є ліки у закладі можна перевірити на інформаційних стендах лікарні. Цю інформацію комунальні та державні медзаклади мають оновлювати щотижня. Також інформація про наявність ліків має публікуватися на офіційних веб-сайтах регіональних департаментів та управлінь.

Якщо призначені вам ліки є у Нацпереліку, але в лікарні їх немає, то напишіть скаргу головному лікарю та у Департамент охорони здоров’я свого міста чи області.

Ліки, які закуповуються централізовано

Також медзаклади отримують ліки та медичні вироби через централізовані закупівлі. Централізовані закупівлі здійснює державне підприємство “Медичні закупівлі України” за заявками департаментів охорони здоров’я. Централізовано закуповуються лікарські засоби та медичні вироби за 19 напрямами, всього - 603 позиції. Зокрема, це препарати для онкохворих, пацієнтів з гемофілію, хворих на дитячий церебральний параліч, медикаменти для лікування туберкульозу тощо.

Структурні підрозділи з питань охорони здоров’я збирають потребу у лікарських засобах та медичних виробах, як в державних закладах охорони здоров’я, так зокрема і у приватних закладів охорони здоров’я та фізичних осіб-підприємців, які отримали ліцензію на медичну практику та уклали договір з НСЗУ.

Постачання товарів і послуг структурним підрозділам з питань охорони здоров’я для подальшого забезпечення ними закладів охорони здоров’я, здійснюється уповноваженими МОЗ підприємствами або іншими суб’єктами господарювання.

Інформація про залишки ліків, які закуповуються за державними програмами, публікується на сайті МОЗ, є на аналітичній панелі Медичних закупівель України, а також на інформаційних стендах медзакладів. https://moz.gov.ua/zakupivli-likiv.

Місцеві програми забезпечення ліками

Низка міст та областей мають свої місцеві програми забезпечення пацієнтів ліками.

Переважно це ліки для пацієнтів з рідкісними захворюваннями та важкохворих.

Місцеві органи влади можуть закуповувати лікарські засоби поза Національним переліком основних лікарських засобів після проведення відповідної оцінки.

Наприклад, у Києві діє цільова програма, за якою закуповуються ліки для пацієнтів з хворобою Гоше, первинним імунодефіцитом, спінальною м’язовою атрофією тощо.

У Запоріжжі в цільовій програмі заклали кошти на забезпечення медикаментами супроводу при проведенні замісної ниркової терапії, на рідкісні (орфанні) захворювання (ювенільний ревматоїдний артри т, вроджений імунодефіцит тощо).

У Луцьку забезпечують дітей з цукровим діабетом інсулінами.

Практично кожне місто має цільові програми в напрямку забезпечення ліками. Наявність програм перевіряйте на сайтах департаментів охорони здоров’я місцевих органів влади.

27 серпня, 2021

Рейтинг шкіл Токмака і колишнього Токмацького району 2021 року

Інформаційним освітнім ресурсом «Освіта.ua» складено рейтинг загальноосвітніх шкіл Запорізької області, що посіли найвищі місця у рейтингу шкіл України за підсумками ЗНО 2021 року.

У якості вихідних даних для укладання рейтингу загальноосвітніх навчальних закладів були використані результати зовнішнього незалежного оцінювання, отримані випускниками шкіл у 2021 році:

- Токмацька ЗОШ І-ІІІ ст. № 2 імені Олексія Миколайовича Кота Токмацької міськради Запорізької обл. – 15 місце;

- Токмацька ЗОШ І-ІІІ ст. № 6 Токмацької міськради Запорізької обл. – 31 місце;

- Токмацька ЗОШ І-ІІІ ст. № 1 Токмацької міськради Запорізької обл. – 59 місце;

- Молочанський опорний заклад ЗСО І-ІІІ ст. Токмацької райради Запорізької обл. – 74 місце;

- Коханівський НВК "ЗОШ І-ІІІ ст.-ДНЗ імені Героя Радянського Союзу І. В. Ткаченка Токмацької райради Запорізької обл. – 79 місце;

- Токмацький механічний фаховий коледж Національного університету "Запорізька політехніка" – 84 місце;

- Урожайнівський НВК «Перспектива» «ЗОШ І-ІІІ ст. – ДНЗ» Остриківської сільської ради Токмацького р-ну Запорізької обл. – 85 місце;

- Молочанська ЗОШ І-ІІІ ст. Токмацької райради Запорізької обл. – 97 місце;

- Токмацька ЗОШ І-ІІІ ст. № 5 Токмацької міськради Запорізької обл. – 139 місце;

- Кіровська ЗОШ І-ІІІ ст. Токмацької райради Запорізької обл. – 155 місце;

- Новогорівський опорний заклад ЗСО І-ІІІ ст. Токмацької райради Запорізької обл. – 205 місце;

- Новомиколаївський НВК "ЗОШ І-ІІІ ст.- ДНЗ Токмацької райради Запорізької обл. – 219 місце.

Довідково: Всього у списку Рейтингу, складеного Освіта.ua, з використанням офіційного звіту за результатами ЗНО 2021 року, оприлюдненого українським центром оцінювання якості освіти, 265 закладів освіти Запорізької області.

На трасі Токмак-Пологи сталося зіткнення 2 легкових автомобілів

За добу, 26.08.2021 року, у Запорізькій області зафіксовано 723 виїзди екстреної медичної допомоги, усього з початку року здійснено 183 086 виїздів.

На трасі Токмак-Пологи сталося зіткнення 2 легкових автомобілів.

Медична допомога була надана 5 постраждалим на місці події : чоловікам 30 та 28 років, жінкам 29 та 25 років і хлопцю 18 років силами 1 фельдшерської бригади.

Жінка 25 років була госпіталізована до лікарні м. Токмак.

26 серпня, 2021

Токмачанин випав з балкону і розбився

За добу, 25.08.2021 року у Запорізькій області зафіксовано 837 виїздів екстреної медичної допомоги. На добовому чергуванні на території області знаходились 150 бригад.

У м. Токмак по вул. Ковальська чоловік 78 років випав з 4 поверху. Бригада, що прибула на виклик, констатувала смерть постраждалого.

А біля першого під’їзду по вул. Володимирська, 27, на лавці виявлено тіло чоловіка без ознак життя, орієнтовно 50-ти річного віку.

25 серпня, 2021

У Запорізькій області завершено збирання ранніх зернових та зернобобових культур

Запорізькі аграрії займають передові місця у загальноукраїнському рейтингу.

У Запорізькій області завершено збирання ранніх зернових та зернобобових культур.

За оперативною інформацією Запорізька область зайняла 5-е місце по валовому збору ранніх колосових культур,  3-є місце по валовому збору озимої пшениці та 1-е місце місце по валовому збору гороху.

Також в області отримано найбільший валовий збір за роки Незалежності України: намолочено 3222,6 тис тонн зерна. Середня урожайність  у поточному році склала 33,2 ц/га, тоді як у минулому році - 27,7 ц/га).

Озимої пшениці обмолочено 706,5 тис га при врожайності 35,3 ц/га, намолочено 2493,2 тис тонн; озимого ячменя обмолочено 87,6 тис га при врожайності 37,8 ц/га, намолочено 331,5 тис тонн; гороху обмолочено 64,5 тис га при врожайності 20,2 ц/га, намолочено 130,5 тис тонн.

Сільгосппідприємства області розпочали збирання пізніх зернових культур та продовжують підготовку ґрунту під посів озимих зернових та технічних культур.

Також аграрії почали посів озимого ріпаку під урожай 2022 року. Станом на 25 серпня засіяно 4,2 тис га цієї культури.

Загалом під урожай 2022 року заплановано посіяти озимі культури на площі  860,9 тис га, в тому числі на зерно 786 тис га.

За матеріалами Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ЗОДА.

24 серпня, 2021

Верховна Рада підтримала проект Володимира Зеленського про Великий Герб

За рішення, у першому читанні, проголосували 257 нардепів.

На великому гербі зображено знак Княжої Держави Володимира Великого, великокняжий вінець Ярослава Мудрого, лев - герб Галицько-Волинського князівства, а також воїн-козак з рушницею - герб Війська Запорозького.

Раніше був затверджений тільки малий герб у вигляді тризуба, а конкурс ескізів великого герба України оголошували вже тричі - в 1991-му, 2001-му і 2007 роках, проте кожного разу безрезультатно.

Е-паспорти вже офіційно прирівнялися до паперових

Вступив в силу закон, що дозволяє всім власникам ID-карт або закордонних паспортів користуватися електронним документом, перевагами якого є захищеність від підробок та простота отримання.

Е-паспорт можна пред'явити при:

подорожах УЗ або літаком в межах України;

▪ медобслуговуванні або банківських операціях;

▪ отримання адмін, теле, готельних, бібліотечних послуг або пошти;

▪ покупці товарів в магазині для підтвердження особи на вимогу поліції.

23 серпня, 2021

Ексвихованка Молочанської ДЮСШ Алла Білецька «взяла срібло» на молодіжному чемпіонаті Європи серед юніорів з велотреку

Українка Алла Білецька виграла срібну медаль молодіжного чемпіонату Європи серед юніорів з велотреку.

Змагання пройшли в нідерландському Апелдорні 17-22 серпня 2021 року.

«Приємна новина сьогодні прийшла з нідерландського міста Апелдорн, де триває чемпіонат Європи з велоспорту на треку серед юніорів та молоді.

Харків'янка Алла Білецька завоювала в передостанній день континентального турніру срібну нагороду у своїй коронній дисципліні - кейрин! Вісімнадцятирічна підопічна Сергія Теліцина і Сергія Трофімова подолала в юніорській категорії спочатку півфінальний раунд, а у вирішальному заїзді за 1-6 місця залишила позаду себе чимало сильних конкуренток і в підсумку посіла друге місце! Перемогу здобула російська велосипедистка Аліна Лисенко, бронзова медаль дісталася Ріанні Едмандс з Великобританії.

Це вже друга нагорода збірної України на нинішньому Євро! Раніше бронзову медаль в молодіжній категорії (U-23) здобула Вікторія Ярошенко з Луганської області, яка посіла третє місце в гонці за очками.

А ось у Алли Білецької в колекції стало тепер три медалі з чемпіонатів Європи серед юніорок! Нагадаємо, що в минулому році на чемпіонаті Європи-2020 в Італії вихованка ХДВУФК № 1 завоювала «срібло» в гіті на 500 метрів і «бронзу» в кейрині!», - повідомляється на офіційній сторінці федерації велосипедистів Харківської області.

До цього Білецька в'їхала в "срібло" в Німеччині, де відбулися міжнародні рейтингові змагання першої категорії з велоспорту на треку Grosser Preis von Deutschland im Sprint - GP Keirin.

Довідково: Алла Білецька, на фото - ліворуч, у свій час, - вихованка Дитячої Юнацької Спортивної Школи Молочанської міської ради, випускниця Молочанської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Молочанської міської ради, наразі – харківська спортсменка.

У Молочанську зловмисник хотів транспортувати вкрадений скутер на… вкраденому візку, але попався

21 серпня о 10:20 до Токмацького відділення поліції № 3 Пологівського районного відділу поліції ГУНП в Запорізькій області зі служби «102» надійшло повідомлення від жительки міста Молочанськ 1991 року народження про те, що вранці 21 серпня з подвір'я її домоволодіння невідомий викрав скутер «Honda Tact». Сума збитку становить близько 10 тисяч гривень. На місце події негайно прибули працівники сектору реагування патрульної поліції разом зі слідчо-оперативною групою. Правоохоронці обстежили місце скоєння злочину, опитали свідків та потерпілу, яка детально описала злочинця.

В цей час до відділення поліції надійшло повідомлення від ще однієї жительки міста Молочанськ про те, що приблизно о 7:30 невідомий проник на територію її домоволодіння та намагався викрасти візок. Також заявниця біля свого подвір’я виявила скутер, який їй не належить. При виїзді на місце події слідчо-оперативна група встановила, що знайдений поряд з подвір’ям транспортний засіб  і є викрадений скутер «Honda Tact».

При патрулюванні прилеглої до місць скоєння злочинів території, працівники сектору реагування патрульної поліції виявили місцевого жителя 1971 року народження, який зовні за описом був схожий на особу крадія. Чоловік своєї вини не заперечував та пояснив, що перебуваючи у стані алкогольного сп’яніння, викрав скутер з метою продажу, а візок потрібен був для транспортування викраденого скутера.

За даними фактами слідчим відкриті кримінальні провадження за ч. 3 ст. 185 (Крадіжка) та за ч.2 ст.289 (Незаконне заволодіння транспортним засобом) Кримінального кодексу України. Зловмисника затримано в порядку ст.208 Кримінального процесуального кодексу України та повідомлено про підозру у скоєних кримінальних правопорушеннях. Вирішується питання про обрання запобіжного заходу.

Поліція знайшла зниклого токмацького підприємця

21 серпня близько 16:20 до Токмацького відділення поліції № 3  Пологівського районного відділу поліції ГУНП в Запорізькій області звернулась місцева жителька 1982 року народження, яка заявила про зникнення її чоловіка 1978 року народження.

Жінка розповіла правоохоронцям, що  19 серпня о 8 годині ранку її чоловік виїхав з дому  у справах на власному автомобілі «Fiat». В цей час він здійснював торгівлю продуктами харчування  по селах Токмацької територіальної громади.  Мобільного телефону в нього зараз не має.

Минуло дві доби, а додому підприємець не повернувся. Розшукати власними силами жінка його не змогла.

За даним фактом слідчим було відкрито кримінальне провадження за ознаками ч. 1 ст. 115 Кримінального кодексу України.

На місце події негайно прибула слідчо-оперативна група відділення поліції.  Правоохоронці одразу ж розіслали орієнтування з описом зовнішності та фотокарткою чоловіка всім патрульним нарядам територіальних відділень поліції. Далі співробітники поліції опитали свідків події з метою з’ясування можливого маршруту пересування розшукуваного.

22 серпня близько 11 години дня, під час відпрацювання автодороги, якою міг рухатися чоловік, працівники сектору реагування патрульної поліції виявили його в лісосмузі поблизу села Садового. Причину свого зникнення розшукуваний пояснив тим, що зненацька почалася злива, машина застрягла в багнюці, залишити транспортний засіб він не міг, оскільки той був завантажений товаром, а засобів зв’язку не мав. Співробітники поліції допомогли чоловіку добратися додому. Жертвою злочинів чи будь-яких противоправних відносно розшукуваного скоєно не було.

Наше село Чистопілля – для багатьох маленька Батьківщина

21 серпня відбулося свято Дня села Чистопілля нашої Токмацької громади - великої і дружної родини.


Села, як і люди мають свої біографії. У кожного вона своя. Тільки в селі людина може так зблизька спілкуватися із природою, розуміти її душею.  Наше село Чистопілля – для багатьох маленька Батьківщина.     


У цей святковий день гостей свята вітали староста Володимир Куцериб, депутат Запорізької обласної ради від фракції ПП ВО «Батьківщина»  Валерія Матвієнко, намісник Свято-Миколаївського чоловічого монастиря Української Православної Церкви Ігумен  Пахомій (с. Виноградне), який в кінці свого виступу отримав Подяку від мешканців.


Подяку також вручили  жительці села Марко Валентині Федорівні, яка завжди приймає активну участь в житті громади та маленькому Назарку за його чудовий малюнок.


В сільську родину цього річ прибавилося двоє маленьких жителів села -  Ніколіна  та Євгеній. Бажаємо малечі здоров’я, щастя і радісного дитинства, а батькам - здоров’я, наснаги виростити їх хорошими людьми. Родини маленьких жителів (Феденяк Олександр та Тетьяна, Жуков Микола та Кристина), з цієї нагоди, отримали подарунки від організаторів свята. 

Привітали на святі і сім’ї, які мають 3-х і більше дітей - Ткаченко Юлію та Хідько Олену


Жителі подякували своїм фермерам, які зробили вагомий внесок в розвиток села, завжди допомагають і виділяють кошти на вирішення проблем: Валентину Бабичу, Віталію Безручку, Світлані Єгуновій, Анатолію Кравченку, Олегу Матвієнку

Привітали свою поважну та найстаршу жительку села Полякову Марію Олексіївну з ювілейною датою - 90 – річчям з дня народження.  Вона надзвичайно добра та працьовита жінка, мама, бабуся. 

А також була проявлена особлива шана  і подяка людям старшого покоління, яким цього року виповнюється 80 років і більше: Бубна Пелагея Олександрівна, Жмайло Ганна Іванівна, Кравченко Лариса Іванівна, Кравченко Анатолій Олександрович, Колесник Іван Пилипович, Матейчук  Марія Степанівна, Полякова Марія Олексіївна, Пуц Микола Іванович, Пшеничникова Любов Павлівна, Стариковський Григорій Афанасійович, Саличев Володимир Петрович, Ясюренко Катерина Іванівна, Ященко Катерина Федорівна, Якшиянц Володимир Арамович.

Святковий концерт добіг кінця, але попереду ще були лотерея, дискотека «тощо».

Під час заходу працювали дитячі атракціони.

Ведуча свята Наталія Вітер подякувала працівникам Новенського сільського Будинку культури (дуети «Барви», «Настрій»,  «Веселі музики» та квартет «Гармонія») та побажала їм творчості та вдачі в їхній роботі. 

З Днем села, шановні чистопільці!

21 серпня, 2021

20 серпня рятувальники м. Токмак тричі залучалися для надання допомоги населенню, ліквідовуючи наслідки негоди

На вулиці Центральній необхідна була допомога співробітників ДСНС. Прибувши на місце події, рятувальники розпилили і прибрали три повалені на проїжджу частину автошляху дерева.

На території приватних домоволодінь на вулицях Володимирській і Карла Маркса потрібна допомога рятувальників у відкачуванні води з подвір'їв та підвалів, яка потрапила туди внаслідок сильної зливи.

Співробітники ДСНС надали необхідну допомогу громадянам, відкачавши загалом близько 105 куб. м води.

Всього від ГУ ДСНС залучалося 3 одиниці техніки та 13 чоловік особового складу.

Багатоквартирні будинки Токмака «попливли» після двох злив

19 – 20 серпня нашим містом пройшла негода. 19-го вона була особливо «лютою».

Окрім вирваних зі стін кондиціонерів, повалених дерев, що перекрили автомобільний рух та порвали дроти ліній електропередач, вимиті тони асфальту, щебеню та відсіву на дорогах, знеструмлені та підтоплені приватні будинки, зірвані дахи приватних осель містян та яток підприємців, похилені рекламні щити, припинення газопостачання окремих приватних будинків, зірвані балкони, затоплені під’їзди багатоповерхівок, зірвані бампери разом з номерними знаками деяких припаркованих авто, що потрапили в зону стихії тощо постраждали мешканці останніх поверхів деяких багатоповерхівок, зокрема мешканці токмацького гуртожитку у мікрорайоні «Ковальському», що по вулиці Ковальській, 39.

Їхні квартири буквально топило. Вода лилася зі стелі, мов з водоспаду.

І це проблема не вчорашнього і не сьогоднішнього дня. Телефонні дзвінки та офіційні звернення до міської влади результатів не давали, стверджують токмачани до яких так ніхто і не приїхав на їх виклик. Який тут може бути настрій напередодні Державних свят.

І це ще не все. Гроші на ремонт покрівлі цього будинку виділялися і були освоєні, стверджують потерпілі люди. Пройшло декілька місяців. Результат роботи ремонтників мешканці побачили на власні очі 19 та 20 серпня.

Окрім цього нам стало відомо про інші підтоплені багатоповерхівки міста:

- вул. Ковальська, 48;

- вул. Перемоги, 13 (перший під’їзд), мешканці здавали на ремонт покрівлі як і всі по 500 грн.. Другий під’їзд стихію витримав;

- вул. Василя Вишиваного, 272. Після дощу знову повністю затоплене підвальне приміщення будинку. Вимощення, що було зроблено за кошти мешканців, завалилося під фундамент, бо дощовій воді біля Г-подібного будинку нікуди діватися - тільки під стіни і в… підвал.

- вул. Ковальська, 60, третій під’їзд – затоплена одна квартира, знеструмлені декілька інших у результаті прориву труби, по якій стікає дощова вода з покрівлі будинку.

- вул. Центральна, 59, - дві квартири: на п’ятому і четвертому поверхах.

І наостанок. По вулиці Призаводській в один з приватних будинків влучила блискавка. Електролічильник і електрообладнання вийшли з ладу. З людей ніхто не постраждав.

Також 21 серпня токмачани зателефонували до нашої редакції та повідомили про те, що після негоди стали непроїзними вулиця 8 Березня і придворова частину шляху біля будинку 42 по вулиці Ковальській.

Також дорога з провулка Тихого на вулицю Зелений Гай придатна тільки для поїздки… трактором.

Укргідрометцентр попередив про погіршення погодних умов 21 серпня в деяких регіонах країни.

У Запорізькій, Дніпропетровській, Полтавській, Сумській, Харківській, Луганській і Донецькій областях оголошено штормове попередження.

У нас знову очікуються грози, а в окремих районах град та шквали 15-20 м/с.

20 серпня, 2021

У Токмаці від ковіду щеплено 2205 осіб

Про це свідчить оперативна інформація «Про хід проведення щеплень від COVID-19 за добу у розрізі закладів охорони здоров’я області, які проводять вакцинацію населення від COVID-19 у Пологівському районі станом на 19.08.2021 року», що опублікована на офіційному сайті Токмацької міської ради.

Назва закладу охорони здоров’я, що проводить вакцинацію населення від COVID-19: КНП «Токмацький центр первинної медико-санітарної допомоги» Токмацької міської ради;

Розрахункова кількість щеплень в день: 30;

Фактична кількість проведених щеплень в день: 128;

Загальний залишок вакцин на звітній день: 1045;

Із загального залишку вакцин на звітній день:

CoronaVac: 475;

Інші вакцини: 570;

Кількість проведених щеплень з наростаючим підсумком: 2205.

З сьогоднішнього дня комунальники мають право відключати боржників

20 серпня набув чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення процедури приєднання до електричних мереж».

Згідно із п.12 цього закону, заборона на припинення надання житлово-комунальних послуг громадянам України – у тому числі припинення електропостачання – у разі їх неоплати або оплати не в повному обсязі скасовується.

Виключення становлять регіони України, на яких встановлений «червоний» рівень епідемічної небезпеки – на період його дії та протягом 30 днів з дня його скасування припинення надання житлово-комунальних послуг через неоплату або оплату не в повному обсязі заборонено.

«Весну» припинять

20 серпня Постійна комісія міської ради з питань депутатської діяльності, регламенту, законності, реформ, захисту прав громадян та з питань реалізації державної регуляторної політики розглянула низку питань, що виносяться на чергову сесію.

Серед них - «Про припинення комунального підприємства «Весна» Токмацької  міської ради шляхом  ліквідації».

Це останнє сільське комунальне підприємство нашої громади, що припиняється у результаті реформи децентралізації.

Головою комісії з припинення комунального підприємства «Весна» Токмацької  міської ради шляхом ліквідації визначено Наталію Бут - старосту сіл Ільченкове, Новопрокопівка, Солодка Балка, Роботіне, з правом першого підпису фінансових документів.

Але остаточне рішення з цього питання депутати мають ухвалити ще на сесії 2 вересня.

Довідково: Послуги, що надавала «Весна» сільським жителям наразі, з 01.06.2021 року, надає КП «Міськводоканал» ТМР.

Токмак оговтується від негоди: Сьогодні знову очікуються грози

19 серпня Токмак накрила стихія – буря із зливою та градом.

Повалені дерева, що перекрили автомобільний рух та порвали дроти ліній електропередач, вимиті тони асфальту, щебеню та відсіву на дорогах, знеструмлені та підтоплені будинки – все це довелося пережити токмачанам.

Окрім цього зірвані дахи осель містян та яток підприємців, похилені рекламні щити, припинення газопостачання окремих приватних будинків, зірвані балкони, затоплені під’їзди багатоповерхівок тощо.

ДСНС - ники попереджають, що 20 серпня на території Запорізької області знову очікуються грози, місцями значні дощі, шквал 15-20 м/с. (І рівень небезпечності, жовтий).

Прогноз погоди на 20 серпня 2021 року по Запорізькій області:

Хмарно з проясненнями, короткочасні, місцями значні дощі, грози, вітер північний  7-12 м/с, місцями шквали 15-20 м/с, температура повітря вночі 14-19°, вдень 23-28°.

Також ПАТ «Запоріжжяобленерго» нагадує основні правила електробезпеки під час негоди:

під час сильного вітру бажано уникати повітряних ліній електропередач;

ніколи, за жодних обставин не можна наближатися до обірваного або провислого проводу – це смертельно небезпечно.

Якщо Ви виявили обірваний або провислий провід, відкриті двері електроустановки або пошкоджену електроопору, негайно повідомте про це до колцентру ПАТ «Запоріжжяобленерго» за номером 0-800-304-502.

На фото Сергія Шалика - зірваний дах біля автовокзалу.

19 серпня, 2021

Український цифровий Covid-сертифікат дозволяє вільно подорожувати до Європейського союзу

19 серпня 2021 р. Єврокомісія ухвалила рішення щодо взаємного визнання цифрових Covid-сертифікатів, виданих Україною та ЄС.

Цей документ можна отримати в Дії тим українцям, які пройшли повний курс вакцинації. Український цифровий Covid-сертифікат дозволяє вільно подорожувати до Європейського союзу і відтепер визнається для пред’явлення всередині країн ЄС.

Рішення Європейської комісії свідчить про високу довіру до України, а також робить подорожі українців до Європи доступнішими.

Створюється хаб Південного сходу України у Запоріжжі

19 серпня 2021 р. підписали Меморандум про створення хабу Південного сходу України у Запоріжжі. Цей хаб поєднає матеріально - технічні та інтелектуальні ресурси закладів, повідомляє голова Запорізької ОДА Олександр Старух.

В рамках проєкту: 

облаштовується  благоустрій територій, додаткова дорога для під‘їзду у медичне містечко,

заплановано створення сучасної  системи санавіації,

функціонування обласного центру телемедицини та контакт - центру,

розвиток високоспеціалізованих науково - практичних та освітніх центрів,

створення додаткових сервісів.

Також буде переміщена судово - медична експертиза, проведена термомодернізація двох корпусів психіатричної лікарні та вже зроблена термомодернізація операційного та аудиторного корпусів Запорізької обласної клінічної лікарні.

Довідково: Раніше, 26 січня 2021 року, про це вже повідомлялося на сайті Запорізької ОДА:

«Багатофункціональний медичний комплекс планується створити за адресою Оріхівське шосе, 10. Там уже розміщені Запорізька обласна клінічна лікарня, Запорізька обласна психіатрична лікарня, Запорізький медичний коледж, 10 кафедр Запорізького державного медичного університету та 8 кафедр Запорізької медичної академії післядипломної освіти МОЗ України. Ці установи успішно та злагоджено співпрацюють. Створення ж хабу дозволить об'єднати та оптимізувати ресурсну базу усіх медичних закладів.»

Громадяни, стискайте ПЕТ-пляшки

Перш ніж викинути пляшку у сміттєвий контейнер, її потрібно стиснути.

По-перше, це потрібно для того, щоб витиснути повітря та зменшити її об’єм.

По-друге, це полегшує процес пресування у тюки перед її переробкою.

І… головне – по-третє.

Відповідно до пункту 5.7 «Ветеринарно-санітарних правил для ринків» молоко, масло, сметана, сир повинні доставлятися для продажу в чистому посуді (скляному, глиняному, глазурованому, алюмінієвому, емальованому), щільно закритому кришками. Тільки такий посуд можна якісно очистити, помити миючими засобами, ретельно сполоснути проточною водою, обмити окропом, прокип’ятити, обробити парою. Продукти в цьому посуді довше залишатимуться свіжими і будуть безпечнішими для споживання.

Але дуже часто продавці нехтують цією вимогою і реалізують молокопродукти в пластикових пляшках невідомого походження, можливо і з смітника, з-під води, солодких газованих напоїв, пива тощо, що є небезпечно для здоров’я людей.

У ЗАПОРІЗЬКІЙ ОБЛАСТІ ВІДНОВЛЮЄТЬСЯ РУХ ПРИМІСЬКИХ ЕЛЕКТРИЧОК

Після півторарічної перерви, пов’язаної з карантином, у Запорізькій області відновлюється рух приміського залізничного транспорту.

Вже відновили маршрути на Нікополь та Енергодар, на черзі – Бердянськ. Також ведемо переговори з громадами з приводу поновлення  інших маршрутів, повідомляє голова Запорізької ОДА Олександр Старух.

Сьогодні відправили електропотяг, модернізований силами нікопольського депо «Запоріжжя-2 - Нікополь».