Оголошення / рекламу / статті у наше видання - газету "Токмацька Гривня", яка виходить щосереди, ви завжди можете подати онлайн: телефон / Viber 068 211 74 45, e-mail: grivnatokmaka@gmail.com Читайте нас в Telegram: t.me/tokmakpology Будьте здорові! Нехай Вам щастить!


29 червня, 2021

Завтра по вулиці Центральній рух транспорту частково перекриють

Управління комунального господарства виконавчого комітету Токмацької міської ради повідомляє, що у зв’язку з великою кількістю опадів по вулиці Центральна відбулося провалля твердого дорожнього покриття.

Для уникнення аварійної ситуації з 30 червня поточного року рух транспорту по вищевказаній вулиці буде частково перекрито.

Відновлення руху автотранспорту буде здійснено після повної ліквідації аварійної ситуації.

Дякуємо за розуміння!

Фото автора, архівне.

У Токмаці по вул. Шевченка на пішоходному переході біля п’ятої школи стався наїзд легкового автомобіля на пішохода

За добу, 28.06.2021 року у Запорізькій області здійснено 761 виїзд екстреної медичної допомоги, усього з початку року вже здійснено 137332 виїзди. На добовому чергуванні на території області знаходились 150 бригад.

У Токмаці по вул. Шевченка на пішоходному переході біля п’ятої школи, як повідомили свідки, стався наїзд легкового автомобіля на пішохода, чоловіка 44 років.

На місці події працювала 1 лікарська бригада.

Постраждалий отримав закриту черепно-мозкову травму, струс головного мозку, закритий перелом лівої променевої кістки, закритий перелом правої гомілки, ссадна обличчя і був госпіталізований до лікарні.

Довідково: Пішохід зобов’язаний дотримуватись правил дорожнього руху на рівні з іншими його учасниками. Останнім часом це правило є надто актуальним, адже недотримання пішоходами своїх обов’язків як учасника дорожнього руху є причиною значної кількості ДТП на дорогах України. Більше того – пішохід зобов’язаний пам’ятати, що порушення ним правил дорожнього руху є адміністративним правопорушенням та тягне за собою передбачену законом відповідальність.

Пішохід зобов’язаний дотримуватись правил визначених розділом 4 правил дорожнього руху «Обов’язки та права пішоходів».

Пішохід зобов’язаний переходити проїзну частину по пішохідних переходах, у тому числі підземних і надземних, а у разі їх відсутності – на перехрестях по лініях тротуарів або узбіч.

Перед виходом на проїзну частину з-за транспортних засобів, що стоять, та будь-яких об’єктів, що обмежують оглядовість, пішохід зобов’язаний впевнитись у відсутності транспортних засобів, що наближаються

Чекати транспортний засіб пішохід зобов’язаний на тротуарах, посадкових майданчиках, а якщо вони відсутні, – на узбіччі, не створюючи перешкод для дорожнього руху.

Після висадки з трамвая пішохід зобов’язаний залишити проїзну частину не затримуючись.

У разі наближення транспортного засобу з увімкненим проблисковим маячком червоного та (або) синього кольору і (або) спеціальним звуковим сигналом пішохід зобов’язаний утриматися від переходу проїзної частини або негайно залишити її.

У разі причетності пішохода до дорожньо-транспортної пригоди пішохід зобов’язаний подати можливу допомогу потерпілим, записати прізвища та адреси очевидців, повідомити орган чи підрозділ поліції про пригоду, необхідні дані про себе і перебувати на місці до прибуття працівників поліції.

У місцях, де рух регулюється, пішохід зобов’язаний керуватися сигналами регулювальника або світлофора. У таких місцях пішохід зобов’язаний перебувати на острівці безпеки або лінії, що розділяє транспортні потоки протилежних напрямків, а у разі їх відсутності – на середині проїзної частини і може продовжити перехід лише тоді, коли це буде дозволено відповідним сигналом світлофора чи регулювальника та переконатися в безпеці подальшого руху.

У темну пору доби та в умовах недостатньої видимості, якщо він рухається узбіччям, пішохід зобов’язаний виділити себе, а за можливості мати на зовнішньому одязі світлоповертальні елементи, для своєчасного їх виявлення іншими учасниками дорожнього руху.

За межами населених пунктів в разі руху узбіччям чи краєм проїзної частини, пішохід зобов’язаний йти назустріч руху транспортних засобів.

Також пішохід зобов’язаний не виходити на проїзну частину, не впевнившись у відсутності небезпеки для себе та інших учасників руху; не виходити раптово, вибігати на проїзну частину, в тому числі на пішохідний перехід; не допускати самостійний, без нагляду дорослих, вихід дітей дошкільного віку на проїзну частину; не переходити проїзну частину поза пішохідним переходом, якщо є розділювальна смуга або дорога має чотири і більше смуг для руху в обох напрямках, а також у місцях, де встановлено огородження; не затримуватися і не зупинятися на проїзній частині, якщо це не пов’язано із забезпеченням безпеки дорожнього руху; не рухатися по автомагістралі чи дорозі для автомобілів, за винятком пішохідних доріжок, місць стоянки і відпочинку.

28 червня, 2021

В Україні хочуть побудувати шість платних доріг

У Мінінфраструктури визначили шість напрямів, де планується побудувати платні ділянки:

- від Борисполя до Полтави (траса М-03),

- Київ - Житомир - Рівне (частина М-06),

- від Дніпра до Кривого Рогу і Миколаєва (маршрут М-04, Н-11),

- Ягодин - Ковель - Луцьк (маршрут М-07, М-19),

- Харків - Дніпро - Запоріжжя (маршрут М-29, M-04, M-18);

- від Херсона до Миколаєва (частина М-14).

Якщо платна ділянка буде приблизно сто кілометрів, то за проїзд по ній легковому автомобілю доведеться заплатити 77 гривень.

Всього в Україні планується відновити та зробити платними 1400 кілометрів доріг.

26 червня, 2021

ТОКМАЧАНИ МОЖУТЬ ВАКЦИНУВАТИСЯ У ОБЛАСНОМУ ЦЕНТРІ МАСОВОЇ ВАКЦИНАЦІЇ

Кожен охочий від 18 років зможе пройти вакцинацію CoronaVac у спеціально облаштованому приміщенні обласного центру молоді, м. Запоріжжя.

Тут зроблені 4 окремих входи та облаштовані приміщення для реєстрації, попереднього медичного огляду, вакцинації та для співробітників швидкої.

Щоб вакцинуватися, вам потрібно записатися у додатку «Дія». Щеплення роблять спеціальні бригади без вихідних та у свята.

Необхідні наступні документи: паспорт, ІПН, вказати номер телефону.

Декларація з сімейним лікарем не потрібна. Прописка не має значення.

Всього у Запорізькій області відкрито шість сучасних, комфортних та зручних центрів масової вакцинації. 

25 червня, 2021

Держпродспоживслужба рекомендує відмовитися від вживання в’яленої не патраної риби

В червні 2021 року на території міста Запоріжжя зареєстрований випадок захворювання на ботулізм з двома потерпілими, які знаходяться в  край тяжкому стані.

До уваги споживачів!

Захворювання пов’язане із вживанням в їжу риби (лящ в'ялений чищений), придбаної в одному з мережевих магазинів Запорізької області, виробником якої згідно наданих документів є ТОВ «МБК-Продукт», який припинив свою діяльність з виробництва рибних продуктів. У разі встановлення факту реалізації рибної продукції за документами ТОВ «МБК-Продукт», необхідно негайно повідомити про це Головне управління Держпродспоживслужби в Запорізькій області, а також  місце її реалізації.

З боку Держпродспоживслужби впроваджені всі необхідні заходи, які спрямовані на недопущення погіршення санітарно-епідемічної ситуації, у тому числі тимчасове припинення обігу рибної продукції,  з якою пов'язаний випадок захворювання на ботулізм, встановлюються постачальники та виробники зазначеної продукції.

Звертаємо Вашу увагу, що перші симптоми захворювання:

порушення зору;

сильно виражена сухість у роті;

важко говорити (голос стає тихим або пропадає);

підвищена стомлюваність, м'язова слабкість;

запаморочення;

короткочасні ознаки ураження травної системи (нудота, блювання, послаблення випорожнень),

найчастіше виникають через 12-24 годин після споживання зараженої їжі.

Водночас, симптоми так само можуть виникнути раніше (вже через 2 години) або значно пізніше (4 доби і більше).

Шановні споживачі!

Держпродспоживслужба рекомендує відмовитися від вживання в’яленої не патраної риби (особливо в літній період), на яку на законну вимогу споживача суб’єкт господарювання не може пред’явити документи, які  б могли підтвердити якість та безпеку продукції.

Не купуйте виготовлених у домашніх умовах в’яленої, копченої, солоної риби, консервів та інших продуктів харчування в місцях стихійної торгівлі та без супровідних документів.

Перевіряйте термін придатності продуктів та зберігайте чеки.

При наявності перших ознак недомагання негайно звертайтеся за медичною допомогою.

Бережіть своє здоров’я і здоров’я близьких людей.

Токмачанин у ДТП отримав закритий перелом кісток обох гомілок

За добу, 24.06.2021 року, у Запорізькій області здійснено 746 виїздів екстреної медичної допомоги.

На добовому чергуванні на території області знаходились 150 бригад.

У м. Токмак по вул. Гоголя стався наїзд автомобіля на пішохода, чоловіка 22 років.

На місці події працювала одна лікарська бригада.

Постраждалий отримав закритий перелом кісток обох гомілок і був госпіталізований до лікарні.

Група нежитлових приміщень «піде з молотка»

24 червня на черговій сесії Токмацької міської ради депутати затвердили Перелік об'єктів малої приватизації комунальної власності Токмацької міської територіальної громади, які підлягають приватизації шляхом продажу на аукціоні.


До вказаного Переліку ввійшла група нежитлових приміщень у Токмаці по вул. Центральна, 55Д загальною площею 487,6 кв.м.

Довідково: Це колишня двоповерхова будівля адміністративно - господарської частини (АГЧ) – розташована напроти кафе «Кардаш».

24 червня, 2021

Депутати розпорядилися коштами платників податків

24 червня на черговій сесії Токмацької міської ради депутати ухвалили  проект  рішення міської ради «Про внесення змін до рішення міської ради  від  24.12.2020 р. №8 «Про бюджет Токмацької міської територіальної громади  на  2021 рік».

Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 09.06.2021 №619-р «Про розподіл у 2021 році субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на розвиток мережі центрів надання адміністративних послуг» бюджету Токмацької територіальної громади виділено 594,0 тис.грн. субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на  розвиток мережі центрів надання адміністративних послуг.

Головним розпорядником по використанню коштів субвенції визначено виконком.

Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 09.06.2021 №622-р «Про розподіл у 2021 році субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на реалізацію заходів, спрямованих на підвищення доступності широкосмугового доступу до Інтернету в сільській місцевості» бюджету Токмацької територіальної громади виділено 1315,805 тис.грн. субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на  реалізацію заходів, спрямованих на підвищення доступності широкосмугового доступу до Інтернету в сільській місцевості.

Головним розпорядником по використанню коштів субвенції визначено управління комунального господарства.

Перерозподілено асигнування між заходами програми  "Розвиток первинної медико-санітарної допомоги населенню Токмацької міської територіальній громади  на 2021-2023 роки", а саме зменшено асигнування по заходу «Оплата праці та нарахувань на неї середнього медичного персоналу в закладах середньої освіти» на суму 41,480 тис.грн. та збільшено по заходу «Оплата праці медпрацівників під час відсутності договору з НСЗУ» на суму 41,480 тис.грн.

Здійснено перерозподіл частини асигнувань між заходами програми  "Розвиток первинної медико-санітарної допомоги населенню Токмацької міської територіальній громади  на 2021-2023 роки", а саме зменшено асигнування по заходу «Капітальний ремонт ганку з влаштуванням пандусу будівлі амбулаторії загальної практики-сімейної медицини в с. Остриківка  на суму 49,500 тис.грн. та збільшено по заходу «Встановлення електричного підйомника для людей з обмеженими можливостями біля амбулаторії загальної практики-сімейної медицини в  с. Остриківка»  на суму 49,500 тис.грн.

Здійснено перерозподіл між заходами програми "Програма з оздоровлення та відпочинку дітей, сімейної, гендерної політики та протидії торгівлі людьми на 2021-2023 роки", а саме зменшено асигнування на закупівлю путівок на суму 15,750 тис.грн., збільшено асигнування на транспортні послуги на суму 15,750 тис.грн.

Виділено асигнування для придбання насосів для КП «Міськводоканал» у сумі 38,173 тис.грн. за рахунок залишку бюджету розвитку.

Виділено асигнування для ремонту автогрейдера у сумі 30,0 тис.грн. за рахунок змін джерел фінансування.

Головним розпорядником по використанню коштів визначено управління комунального господарства.

Збільшено асигнування УСЗН та ОЗ на поточні витрати на суму 5,150 тис.грн. за рахунок зменшення асигнувань по програмі "Призовна дільниця на 2021-2025 роки" на суму 5,150 тис.грн.

Збільшено асигнування КП БЛІЛ на ремонт призовної дільниці на суму 3,1 тис.грн. за рахунок зменшення асигнувань по програмі "Призовна дільниця на 2021-2025 роки" на суму 3,1 тис.грн.

Збільшено асигнування відділу освіти на поточні видатки на суму 17,4 тис.грн. за рахунок зменшення асигнувань по програмам "Призовна дільниця на 2021-2025 роки" на суму 3,4 тис.грн. та по  "Організація та забезпечення мобілізаційної підготовки та мобілізації в Токмацькій міській територіальній громаді на 2021 рік" на суму 14,0 тис.грн.

Збільшено асигнування відділу культури на поточні видатки на суму 10,0 тис.грн. за рахунок зменшення асигнувань по програмі "Організація та забезпечення мобілізаційної підготовки та мобілізації в Токмацькій міській територіальній громаді на 2021 рік" на суму 10,0 тис.грн.

Збільшено асигнування виконкому на програму  "Програма виготовлення та використання соціальної реклами для інформування громадськості та виготовлення і закупівлі нагородної продукції на 2021-2023 роки" на суму 9,1 тис.грн. за рахунок зменшення асигнувань по програмі  "Призовна дільниця на 2021-2025 роки" на суму 9,1 тис.грн.

Виділено асигнування по програмі «Розвиток фізичної культури та спорту на 2021-2023 роки» для участі у ІІІ літній Гімназіаді України з вільної боротьби в м. Хмельницькому  у сумі 20,0 тис.грн. за рахунок змін джерел фінансування, зменшено асигнування по бібліотекам відділу культури та збільшено по ДЮСШ «Дизеліст».

Повну відеоверсію чергової сесії Токмацької міської ради можна дивитися за посиланням.

23 червня, 2021

Мережа аптек ПП «Пигмалион»: Швидко. Зручно. Вигідно.

23 червня зранку у Токмаці по вулиці Гоголя, 56 (по дорозі на автовокзал) на першому поверсі житлового будинку відкрилася аптека № 7 мережі аптек ПП «Пигмалион».

Кількістю аптек, як власне і кафе, токмачан вже не здивуєш, але я все ж таки зайшов «на вогник».

Що побачив?

Маючи досвід відвідування італійських аптек зазначу, що ця відповідає європейському рівню.

Як пояснила керівниця мережі аптек ПП «Пигмалион» Інна Голубятнікова, наразі у мережі токмачанам представлено понад три тисячі медичних препаратів за найнищими цінами у Токмаці.

Конкретно ця аптека може повністю обслужити увесь «довгий» лікарський електронний рецепт – все є в наявності.

Окрім цього в аптеці представлений широкий асортимент ліків за доступними цінами, в наявності білоруська косметика, у тому числі і дитяча, дитяче харчування, відпочивальникам - засоби від комарів, сонця, вироби медичного призначення, фіточаї, гелі, мазі, вітаміни, активні біологічні добавки, ефірні масла тощо.

В аптеці також представлені медичні препарати по державній програмі «Доступні ліки», відпускаються рецепти за частковим і повним відшкодуванням. В аптеці можна виміряти артеріальний тиск щоденно безкоштовно.

Довідково: В аптеці створено чотири легальних робочих місця, відвідувачів обслуговує двоє фахових провізорів на двох касах, розрахунок готівковий і безготівковий (платіжна банківська картка).

Телефон аптеки: 067 225 09 59

Графік роботи щоденний з 07:00 до 19:00, але за пропозицією токмачан може бути переглянутий.



22 червня, 2021

У Токмаці відкриється перший активний парк

У нашому регіоні реалізується соціальний проєкт, започаткований Президентом України Володимиром Зеленським, «Активні парки – локації здорової України». На першому етапі відкриється 9 локацій.

Як розповіла під час наради зі структурними підрозділами облдержадміністрації начальниця Управління молоді, фізичної культури та спорту ОДА Наталія Власова, перші активні парки відкриються в Запоріжжі, Бердянську, Енергодарі, Мелітополі, Токмаку, Вільнянську, смт Веселе, с. Роздол та Новинській сільській громаді. Відкриватися вони готові з завтрашнього дня, 23 червня.

Загалом же планується створити активні парки в усіх 67 громадах Запорізької області. Цей соціальний проєкт передбачає нові форми залучення різних груп населення, зокрема, осіб з інвалідністю, до оздоровчої рухової активності у місцях масового відпочинку.

До проведення занять з оздоровчої рухової активності та змістовного дозвілля громадян планується залучати фахівців у сфері фізичної культури та спорту й провідних спортсменів.

На нових спортивних локаціях планується проведення змагань та інших спортивних заходів. Активні парки будуть відкриті для всіх охочих, повідомляє Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ЗОДА.

Тут більш детально.

Другий день Токмак накриває імла

Незвичайне помутніння повітря викликало чимало запитань і домислів в соцмережах у токмачан.

Бердянські метеорологи розповіли «Бердянськ 24», що це атмосферне явище називається імлою (скаламучення повітря внаслідок присутності продуктів конденсації водяної пари (краплин вологи, кристалів льоду), підвішених частинок пилу, диму, гарі. Видимість становить від 1 до 9 км.). Нечасте для наших широт. Але тим не менше трапляється.

Вологість невисока - в межах 60%. На порядок менше, ніж при тумані або серпанку (рос. - дымке). Спровокована імла, швидше за все, тривалими вітрами, які підняли пил вгору.

Тим часом в українському гідрометеорологічному інституті в розмові з BBC News Україна припустили, що нинішній смог могла викликати температурна інверсія, яка виникла через різку спеку і "притискає" всі частинки у повітрі до нижніх шарів.

Водночас в інституті називають й іншу можливу причину - а саме пилову бурю з Середньої Азії, яка могла принести пил з Казахстану чи інших азіатських регіонів, або ж з Росії.

В інституті називають другу версію більш ймовірною, але наполягають, що нинішнє явище ще треба вивчати та аналізувати.

На фото: імла у мікрорайоні "Ковальський", м. Токмак.

18 червня, 2021

Не додає оптимізму масове закриття їдалень у школах Токмака та впровадження кейтерингу

На цьому акцентував увагу голова облдержадміністрації Олександр Старух під час селекторної наради щодо  харчування дітей в школах. Завдяки ініціативам першої леді  Олени Зеленської нині змінюється філософія організації шкільних сніданків та обідів, ставляться більш жорсткі вимоги до безпеки та якості продуктів і, особливо, – до чистоти і порядку на харчоблоках.

На жаль, керівникам окремих територій  абсолютно байдуже до здоров’я своїх дітей. Голови Водянської та Благовіщенської ОТГ, де шкільні їдальні потребують капітальних ремонтів, взагалі не з’явилися на нараду. Хлопчики та дівчата харчуються лише завдяки соціально-відповідальним аграріям, зокрема, ПАТ «Племзавод «Степной».  При цьому, Водянська громада запланувала ремонт харчоблоку лише на 2023 рік, а Благовіщенська сільрада планує витрачати гроші на більш пріоритетні, на їхню думку, потреби.

Це ті громади, які постійно просять у держави кошти на різні потреби, а самі не в змозі забезпечити нормальне харчування своїм дітям. Тим паче, у бюджетах територій достатньо залишків з минулого року. Вистачить навіть нову їдальню побудувати. Тому питання до громад: «Вам потрібні школи?». Якщо ні, то ми допоможемо купити автобуси, щоб діти мали можливість навчатися в нормальних умовах, - наголосив Олександр Старух та доручив взяти це питання на контроль голові Василівської РДА Андрію Холоші.

Також чимало проблем у Комишувасі, де в одній із шкіл нещодавно зробили капітальний ремонт, не передбачивши  пандусу та комплексних умов для інклюзивної освіти.

Викликає певне занепокоєння, коли в громаді відбудована нова гарна школа, але не враховані вимоги безбарєрності, новий стадіон, який в болоті стоїть і може зруйнуватися. І проблеми з харчоблоками, які вже тягнуться більше року. Це все викликає чимало запитань до керівництва території, - прокоментував Олександр Старух.

Не додає оптимізму масове закриття їдалень у школах Токмака та впровадження кейтерингу. Головне питання – чи зможе забезпечити постачальник нормальні санітарні умови зберігання продуктів та безперебійне харчування школярів.  Ситуацію будуть ретельно аналізувати фахівці.

Всі недоліки на шкільних харчоблоках, які виявили експерти Держпродспоживслужби, мають усунути до 1 вересня, повідомляє Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ЗОДА.

Зображення ілюстративне.

ЗАПОРІЗЬКА ОБЛАСТЬ ГОТУЄТЬСЯ ДО ЧЕТВЕРТОЇ ХВИЛІ ЕПІДЕМІЇ

Після переходу України у "зелену" зону, в Запорізькому регіоні змінилися обмеження.

Масковий режим   у громадському транспорті, у приміщеннях та під час масових заходів - залишився обов'язковим.

Окрім цього:

▪ самоізоляція та обсервація повинна витримуватися;

▪ іноземці перетинають кордон зі страховкою та негативним ПЦР- тестом;

▪ масові заходи тільки у масках або з наявним негативним ПЦР-тестом, довідкою про вакцинацію;

▪ транспорт наповнюється тільки за кількістю сидячих місць;

▪ в закладах повинна дотримуватися дистанція 1,5м, та бути у наявності місткості для використаних масок.

Восени прогнозується четверта хвиля епідемії, тому треба нарощувати темпи вакцинації та зробити щеплення більшій частині населення.

Наразі в області є 30 000 доз вакцин. Планується закупівля кисневих концентраторів, повідомив голова ОДА Олександр Старух у Телеграм.

Про Правила благоустрою території населених пунктів Токмацької міської територіальної громади

24 червня Токмацька міська рада має ухвалити проект рішення «Про затвердження Правил благоустрою території населених пунктів Токмацької міської територіальної  громади».

За основу цього проекту взято типовий документ, опрацьований під нашу територію відповідно до змін чинного законодавства України.

Рішення набере чинності з дня його оприлюднення шляхом розміщення на офіційному сайті Токмацької міської ради.

Після введення в дію цього рішення втратять чинність відповідні попередні рішення, щодо Правил благоустрою на територіях, які увійшли до складу Токмацької міської територіальної громади.

З текстом документа можна ознайомитись за посиланням.

Очеретуватську школу призупинять

18 червня відбулося чергове засідання Постійної комісії міської ради з питань депутатської діяльності, регламенту, законності, реформ, захисту прав громадян та з питань реалізації державної регуляторної політики.

Одним з питань - був розглянутий проект рішення Токмацької міської ради «Про призупинення діяльності Очеретуватського закладу загальної середньої освіти Токмацької міської ради».

«Призупинити з 01.09.2021 року діяльність Очеретуватського закладу загальної середньої Токмацької міської ради Пологівського району, який розташовано за адресою: с. Очеретувате, вул. Центральна, 75.

Відділу освіти Токмацької міської ради:

Провести інвентаризацію майна Очеретуватського закладу загальної середньої Токмацької міської ради, забезпечити збереження приміщення та майна;

Забезпечити довезення дітей шкільним автобусом до закладу загальної середньої освіти №1 Токмацької міської ради;

В разі збільшення кількості учнів на території с. Очеретувате звернутись до Токмацької міської ради щодо відновлення діяльності Очеретуватського закладу загальної середньої Токмацької міської ради Пологівського району», - йдеться в тексті документу.

Таке рішення пояснюється наступним:

Подано заяв від батьків для зарахування учнів до першого класу – нуль;

Нараховується учнів, станом на сьогодні – 29;

Наповнюваність – 4,8.

Довідково: Влада провела громадське слухання з цього питання на території, як пояснив Олександр Чуб.

Охорона будівлі школи буде покладена на технічний персонал, що залишається працювати у школі.

95% вчителів мають можливість працевлаштуватися у Першій школі.

Остаточне рішення з цього питання мають прийняти депутати 24 червня на черговій сесії Токмацької міської ради.

Субсидія буде перепризначена автоматично

Більше 85% домогосподарств субсидія буде перепризначена автоматично, нести додаткові документи не треба.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства соціальної політики.

"У найближчі тижні після надходження від Мінфіну результатів верифікації одержувачів житлової субсидії на відповідність новим критеріям її отримання, органами соціального захисту населення буде забезпечено автоматичне її призначення більш 2,5 мільйонам одержувачів", - сказано в повідомленні.

У міністерстві відзначили, що призначення і нарахування житлових субсидій буде проведено з травня поточного року.

Для того, щоб перепризначити субсидію, необхідно зібрати і обробити інформацію про більш ніж 6 млн чоловік. Для цього потрібно отримати дані від десятків банківських установ і з реєстрів прав на рухоме і нерухоме майно, додали в Мінсоцполітики.

17 червня, 2021

Міськводоканал публічно відключає шістьох абонентів-токмачан за заборгованість

Як повідомляє КП «Міськводоканал» Токмацької міської ради з 22 червня припиняється надання послуг шістьом абонентам-токмачанам за заборгованість за надані послуги.

Але у разі повного погашення заборгованості або укладання угоди про реструктуризацію боргу надання послуг підприємством буде відновлено, але за рахунок абонентів.

Шановні бджолярі Токмацької громади! Виконавчий комітет Токмацької міської ради просить вас ретельно ознайомитися із змінами Законодавства

Постановою Кабінету Міністрів України від 12.05.2021 № 517 внесено зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 07.02.2018 № 107 "Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для державної підтримки розвитку тваринництва та переробки сільськогосподарської  продукції", зі змінами.

Виконавчий комітет Токмацької міської ради просить вас ретельно ознайомитися із пунктом 7 цього Порядку та керуватися ним при виконанні Постанови Кабінету Міністрів України:

7. Дотація за бджолосім'ї надається на безповоротній основі фізичним особам та суб'єктам господарювання, які є власниками бджолосімей, за наявні в поточному році від 10 до 300 бджолосімей у розмірі 200 гривень за бджолосім'ю. У разі наявності більше ніж 300 бджолосімей максимальний розмір дотації становить 60000 гривень одному отримувачу.


Для отримання дотації за бджолосім'ї фізичні особи та суб'єкти господарювання, які є власниками бджолосімей, подають за місцезнаходженням пасіки до виконавчого органу відповідної сільської, селищної, міської ради (далі - органи місцевого самоврядування) до 1 жовтня поточного року такі документи:

копію ветеринарно-санітарного паспорта пасіки;

копію рішення про державну реєстрацію потужності;

копію довідки про відкриття поточного рахунка, виданої банком (суб'єкти господарювання);

копію довідки або договору про відкриття рахунка в банку (фізичні особи);

копію паспорта громадянина України (фізичні особи);

копію документа, що засвідчує реєстрацію у Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків (крім фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмітку в паспорті) (фізичні особи);

копію звіту про виробництво продукції тваринництва, кількість сільськогосподарських тварин і забезпеченість їх кормами (форма N 24 (річна) на останню звітну дату на момент подання документів (суб'єкти господарювання, які є юридичними особами);

довідку, видану органом місцевого самоврядування, про реєстрацію пасіки із зазначенням кількості наявних бджолосімей на останню звітну дату на момент подання документів (фізичні особи та фізичні особи - підприємці, зокрема сімейні фермерські господарства).

Для нарахування дотації за бджолосім'ї суб'єктам господарювання, які є юридичними особами, дотація нараховується на ту кількість бджолосімей, що зазначена у формі N 24 (річна) та підтверджена ветеринарно-санітарним паспортом пасіки.

Для нарахування дотації за бджолосім'ї фізичним особам та фізичним особам - підприємцям, зокрема сімейним фермерським господарствам, дотація нараховується на ту кількість бджолосімей, що зазначена у ветеринарно-санітарному паспорті пасіки, обстеження якої було проведено Держпродспоживслужбою у поточному році.

Документи, подані не в повному обсязі та оформлені з порушенням вимог законодавства, повертаються органами місцевого самоврядування протягом п'яти робочих днів.

За довідками звертатись  за телефонами:

Виконавчий комітет Токмацької міської ради, начальник відділу АПК – 096 44 34 541 - Віта Леонідівна Провандовська.

16 червня, 2021

Причиною потрійної ДТП в Токмаці могли бути відсутні дорожні знаки пріоритету

15 червня, близько 18-ї години, у Токмаці на перехресті вулиць Гоголя – Василя Вишиваного сталася потрійна ДТП, але офіційної інформації від пресслужби Національної поліції у Запорізькій області про цю подію наразі немає.

Нам стали відомі деталі цієї транспортної пригоди у самісінькому центрі нашого улюбленого міста.

В цей час на вказаному перехресті на вулиці Василя Вишиваного, зі сторони «нічного» магазину «Мир продуктов», стояла «четвірка» і очікувала моменту, коли звільниться шлях на головній дорозі для подальшого руху.

Зі сторони «Ріжка» на «Ланосі» рухався дідусь, а по вулиці Гоголя «наверх» «підіймалася» «Нубіра».

Про що думав в цей час дідусь – невідомо (можливо про свою пасіку – ред.), але не надавши перевагу в русі «Нубірі» він виїхав на перехрестя, «Нубіра», в свою чергу, «тікаючи» від удару «Ланоса» взяла правішу і… втрапила прямо в «четвірку».

Все, є потрійна ДТП.

Але… це ще не все…

Виявляється, як стверджують свідки аварії, на цьому перехресті зі сторони «Ріжка» по вулиці Василя Вишиваного відсутні дорожні знаки пріоритету руху, а саме немає знаку 2.1 «Дати дорогу», пам’ятаєте, такий червоний трикутничок з гострим кінцем знизу. Стовп є, а знаку немає.

Окрім цього, для того, щоб надати перевагу в русі авто, що рухаються по вулиці Гоголя наверх, треба на пів корпуса авто з вул. Вишиваного виїхати на головну дорогу, бо праворуч росте густа вишня, що суттєво перешкоджає обзору.

Можливо це і стало причиною ДТП і потрібно за такий безлад скласти протокол на посадову особу, що відповідає за безпеку дорожнього руху у Токмаці?

Тему відсутності дорожніх знаків пріоритету у місті, у свій час, підіймав відомий у місті блогер Геннадій Баздирь, але ситуація не змінюється, нажаль, і токмачани і далі страждають…

І наостанок – в цій аварії, дякуючи Богу, людських жертв немає. Автівки суттєво постраждали.


Важливо: Після оформлення ДТП постраждалі водії автівок прибрали з дороги за собою наслідки, що виникають при аварії і склали їх на узбіччі, що говорить про їх високу культуру, як водіїв.

Бережіть себе!

Дорожнє покриття частково відсутнє, але проїзну частину по вул. Центральній буде тимчасово відкрито

«Управління комунального господарства виконавчого комітету Токмацької міської ради повідомляє, що по вулиці Центральна з 16 червня 2021 року проїзну частину буде тимчасово відкрито.

Будьте уважні та обережні, тверде дорожнє покриття частково відсутнє, можливі викидання щебеню з-під колес! Дякуємо за розуміння!», - повідомляється на сайті Токмацької міської ради.

Карантин в Україні продовжують до осені

Дію карантину продовжать до 31 серпня, однак чинні обмеження обіцяють послабити.

Кабінет міністрів продовжує карантинні обмеження через пандемію коронавірусу до кінця літа. Про це на засіданні в середу, 16 червня, повідомив прем'єр-міністр Денис Шмигаль.

"Кабмін сьогодні офіційно продовжить карантин до 31 серпня, але ми послабимо певні заходи", - сказав він.

Прем'єр нагадав, що Україна перебуває в "зеленій" зоні навіть за критеріями ЄС.

Також він закликав бути готовими до будь-якого розвитку подій і залишатися мобілізованими.

Уряд продовжив карантин в Україні до 31 серпня 2021 року, при цьому на всій території країни встановлюється “зелений” рівень епідемічної небезпеки. 

В таких умовах у громадському транспорті та під час масових заходів або відвідин приміщень всі учасники мають дотримуватись маскового режиму. Відповідно робота закладів громадського харчування, розважальних закладів (нічних клубів), кінотеатрів та залів інших сфер культури, проведення інших масових заходів дозволяється за умов носінням масок та забезпечення засобами індивідуального захисту працівників. 

При цьому дотримання маскового режиму є необов'язковим за умови наявності у всіх учасників та організаторів заходу одного з таких документів:

негативний результат тестування на COVID-19 методом ПЛР (не більше як за 72 години до проведення заходу),

негативний результат експрес-тесту на визначення антигена коронавірусу SARS-CoV-2 (не більше як за 72 години до проведення заходу),

документ, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації від COVID-19 вакцинами, включеними ВООЗ до переліку дозволених для використання у надзвичайних ситуаціях.

При “зеленому” рівні епідемічної небезпеки в Україні перетин державного кордону з будь-яких країн є  безперешкодним для громадян України або іноземців з посвідкою на постійне проживання. Так само безперешкодно громадяни України можуть перетинати КПВВ.

Для іноземців завжди обов’язково потрібно мати страховий поліс на випадок захворювання на COVID-19, та одну із наступних позицій:

негативний результат тестування на COVID-19 методом ПЛР (не більше як за 72 години до перетину кордону),

негативний результат експрес-тесту на визначення антигена коронавірусу SARS-CoV-2 (не більше як за 72 години до перетину кордону),

документ, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації від COVID-19 вакцинами, включеними ВООЗ до переліку дозволених для використання у надзвичайних ситуаціях, виданий відповідно до ММСП або відповідно до укладених Україною міжнародних договорів про взаємне визнання документів про вакцинацію.

У разі встановлення на території України іншого рівня епідемічної небезпеки перетин державного кордону України з будь-яких країн для громадян України або іноземців  з посвідкою на постійне проживання є безперешкодним за наявності однієї із наступних позицій:

негативний результат тестування на COVID-19 методом ПЛР (не більше як за 72 години до перетину кордону),

негативний результат експрес-тесту на визначення антигена коронавірусу SARS-CoV-2 (не більше як за 72 години до перетину кордону),

документ, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації від COVID-19 вакцинами, включеними ВООЗ до переліку дозволених для використання у надзвичайних ситуаціях.

За відсутності таких документів чи довідок особа має пройти самоізоляцію за допомогою застосунку “Вдома” або обсервацію у випадку відмови чи неможливості скористатись цим застосунком.

У разі встановлення на території України іншого рівня епідемічної небезпеки перетин КПВВ  для громадян України є безперешкодним за наявності документу, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації від COVID-19 вакцинами, включеними ВООЗ до переліку дозволених для використання у надзвичайних ситуаціях.

Якщо такий документ відсутній, особа має пройти самоізоляцію за допомогою застосунку “Вдома” або обсервацію у разі відмови чи неможливості скористатись цим застосунком.

Припинити самоізоляцію така особа може відразу, отримавши негативний результат  експрес-тесту на визначення антигена коронавірусу SARS-CoV-2 безпосередньо в пункті тестування на КПВВ.

Новими правилами визначається можливість одночасного встановлення по всій території країни “зеленого” або “жовтого” рівня  карантинних обмежень, “помаранчевий” та “червоний” буде визначатись в межах регіону.

Уся територія країни одночасно повернеться до “жовтої” зони, у разі наявності протягом трьох днів підряд однієї з таких ознак на всій території України:

кількість виявлених нових випадків інфікування COVID-19 на  100 тис. населення за останні 14 днів — більше ніж 75;

коефіцієнт виявлення випадків інфікування COVID-19 (методом полімеразної ланцюгової реакції та експрес-тесту на визначення антигена коронавірусу SARS-CoV-2) — більше як 4 відсотки;

кількість тестувань методом полімеразної ланцюгової реакції та експрес-тесту на визначення антигена коронавірусу SARS-CoV-2 протягом останніх семи днів на 100 тис. населення — менше ніж 300;

наявності підстав для встановлення «червоного» рівня епідемічної небезпеки на території принаймні одного регіону.

Жовтий рівень буде встановлений рішенням державної ТЕБ та НС за ініціативи міністра охорони здоров’я. При нормалізації ознак “зеленої” зони і їхньої фіксації протягом 7 днів підряд, так само рішенням державної ТЕБ та НС вся країна перейде до “зеленого” рівня.

У разі погіршення показників в певному регіоні та встановленні “червоного” рівня епідемічної небезпеки вся інша територія країни перебуватиме на “жовтому” рівні.

При визначенні “жовтої” зони на території країни слід обов'язково дотримуватись маскового режиму, фізичної дистанції у 1,5 м, а також забороняється:

проведення масових заходів за участю більш як 1 особи на 4 кв. м. площі будівлі або території,

заповненість кінозалів та залів інших закладів культури понад 50% місць,

заповненість спортзалів і фітнес-центрів не більше ніж 1 особа на 10 кв. метрів.

Обмеження по часу роботи закладів відсутні.

"Помаранчевий" рівень епідемічної небезпеки  не містить додаткових обмежень та визначається сигнальним про наближення регіону до "червоної" зони. Він визначається автоматично, коли буде спостерігатися перевищення хоча б одного з таких показників:

завантаженість в регіоні (області) ліжок з киснем більше ніж на 65%,

кількість тестувань ПЛР та на антиген протягом 7 днів на 100 тис. населення менше ніж 300,

кількість госпіталізацій з коронавірусом чи підозрою за 7 днів на 100 тис. населення більше 60,

коефіцієнт виявлених випадків ПЛР або експрес-тестів на антиген більше 20%,

зростання кількості госпіталізацій за 7 днів порівняно з попереднім аналогічним періодом більш ніж на 50%.

На "помаранчевому" рівні епідемічної небезпеки місцеві органи влади можуть вводити додаткові обмеження.

При запровадженні “червоного” рівня епідемічної небезпеки зберігаються всі попередні обмеження, а також забороняється:

робота закладів громадського харчування, окрім адресної доставки та замовлень на виніс,

робота ТРЦ та інших розважальних закладів, кінотеатрів, театрів тощо,

робота закладів освіти, окрім дитячих садків і початкових класів шкіл,

робота непродовольчих ринків і магазинів, спортзалів, басейнів і фітнес-центрів,

проведення масових заходів, окрім офіційних спортивних заходів і матчів командних ігрових видів спорту без глядачів,

робота закладів культури, окрім історико-культурних заповідників, проведення кіно- та відеозйомки.

В “червоній” зоні дозволяється робота банків, АЗС, ветеринарних магазинів, аптек та всіх продовольчих магазинів.

“Червоний” рівень встановлюється на території регіону в разі наявності протягом трьох днів підряд двох та більше таких ознак:

завантаженість ліжок, забезпечених подачею медичного кисню у закладах охорони здоров’я, визначених для госпіталізації пацієнтів з підтвердженим випадком COVID-19, - більш як 65%;

кількість тестувань методом полімеразної ланцюгової реакції та експрес-тесту на визначення антигена коронавірусу SARS-CoV-2 протягом останніх семи днів на 100 тис. населення - менше ніж 300;

кількість госпіталізованих пацієнтів з підтвердженим та підозрілим випадком COVID-19 протягом останніх семи днів на 100 тис. населення - більше ніж 60;

коефіцієнт виявлення випадків інфікування COVID-19 (методом полімеразної ланцюгової реакції та експрес-тесту на визначення антигена коронавірусу SARS-CoV-2) - більш як 20%;

рівень зростання загальної кількості госпіталізованих пацієнтів з підтвердженим та підозрілим випадком COVID-19 протягом останніх семи днів порівняно з попереднім аналогічним періодом - більш як 50%.

І знову у Токмаці серія ДТП. Водії! Схаменіться!

За добу, 15.06.2021 року, у Запорізькій області здійснено 696 виїздів екстреної медичної допомоги, усього з початку року вже здійснено 127501 виїзд. На добовому чергуванні на території області знаходились 150 бригад.

У Токмаці по вул. Василя Вишиваного сталося зіткнення 2 легкових авто.

Медична допомога постраждалому чоловіку 53 років була надана на місці пригоди силами лікарської бригади.

У селі Світле на території Молочанської громади дільничні офіцери поліції виявили чергову незаконну плантацію конопель

Рослини вирощував та культивував житель села, який раніше не мав проблем з законом. Тепер чоловік став фігурантом кримінального провадження і йому загрожує позбавлення волі на строк від трьох до семи років.

Дільничні офіцери поліції відділення №3 Пологівського районного відділу поліції ГУНП в Запорізькій області  на початку червня здобули  інформацію  щодо незаконного посіву конопель у селі Світле на території Молочанської громади. Проведені поліцейськими оперативні заходи та зібрані  матеріали, дозволили отримати санкцію на проведення обшуку домоволодіння місцевого жителя.

15 червня його провели працівники  дізнання спільно дільничними офіцерами поліції.  В ході обшуку, виявлено факт вирощування та культивування близько 150 кущів рослини  роду конопель.

Правоохоронці ліквідували незаконний посів  і направили  вилучене на експертне дослідження. 57-річний житель села, раніше не судимий, став фігурантом кримінального провадження,  відкритого за ознаками ч. 2 ст. 310  (Посів або вирощування снотворного маку чи конопель) Кримінального кодексу України. Санкцією статті передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк від трьох до семи років.  Досудове розслідування триває.

Відділ комунікації поліції Запорізької області.

Міські автобуси не готові безпечно перевозити пасажирів

Такого висновку дійшли токмачани – пасажири міських автобусів маршрутів 1,2 та 3.

15 червня зранку місто відвідали «транспортники», які намагалися перевірити громадський транспорт на предмет вимог законодавства, але ті…просто не вийшли в рейс і перевірка не відбулася, як повідомляють нам свідки.

Наше джерело також повідомило, що як же вони можуть пройти цю перевірку, якщо мають проблему навіть з техоглядом.

Цього дня з дев’ятої години ранку пасажири штурмували місцевих «маршрутників» у яких, як показала перевірка, з «паперами» все у порядку.

Як повідомили перевіряючі – наше місто вони відвідали за скаргою…

Фото автора ілюстративне.

15 червня, 2021

Токмак: Обласна влада ставить завдання підряднику завершити реконструкцію приймального відділення до Дня незалежності України

На цьому очільник області наголосив під час ознайомлення зі станом реконструкції приймального відділення Токмацької лікарні. Тут створять потужний центр діагностики та обстеження пацієнтів, реалізують нову філософію первинного прийому хворих.

Загальна вартість проекту – 11,1 млн грн, із них – 5,1 млн грн із обласного бюджету, які виділили депутати облради у березні 2021 року. Проте, незважаючи на значні обсяги фінансування, генеральний підрядник ТОВ «Магістральбудмонтаж» поставився до роботи на громаду безвідповідально.  На об’єкті задіяно замало працівників, постійно трапляються збої з технікою та будматеріалами. Як результат – стан готовності на сьогодні лише 63%, хоча відділення мали здати ще до 1 квітня.  А по факту – навіть не розпочали внутрішні роботи та не завели електрику. Тож звіти підрядника викликають великі сумніви.

- Ми використовуємо всі можливості, щоб знайти гроші на розвиток нашої медицини та дати людям нову якість медичних послуг завдяки «Великому будівництву». Нинішні темпи нас абсолютно не влаштовують. Треба збільшити кількість працівників та, першою чергою, робити приміщення для рентгенапарату, який вже закупили за кошти Державного бюджету.  Паралельно треба робити всі документи на введення в експлуатацію, щоб відділення якнайшвидше повноцінно почало працювати, – підкреслив Олександр Старух.

Обласна влада ставить завдання підряднику завершити реконструкцію приймального відділення до Дня незалежності України та жорстко контролюватиме терміни будівництва, повідомляє Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ЗОДА.

У Молочанську знову трагедія – один загиблий

Сьогодні вночі у Молочанську на перехресті вулиць Шкільна – Тельмана сталася трагедія.

В результаті «поножовщини» один чоловік загинув, другий в тяжкому стані знаходиться у лікарні.

На місці події працювали правоохоронці.

Чекаємо на офіційне повідомлення пресслужби Національної поліції у Запорізькій області.

Зображення ілюстративне.

14 червня, 2021

НА ЕНЕРГОДАР ОЧІКУЄ КОМПЛЕКСНА ПЕРЕВІРКА

Мета перевірки – виявити та систематизувати проблеми, надати громаді методичну допомогу у їхньому вирішенні. Про це повідомив голова Запорізької облдержадміністрації Олександр Старух під час наради з керівниками профільних структурних підрозділів.

Останнім часом з міста енергетиків надходить чимало тривожних сигналів:  помилкові діагнози та  протести пацієнтів відділення гемодіалізу в місцевій лікарні, часті аварії на об’єктах життєзабезпечення і регулярні відключення електрики, важка ситуація на підприємствах ЖКГ тощо.

Нам потрібно розуміти, що там відбувається. Так далі продовжуватися не може. Проведемо низку перевірок по всіх сферах, залучимо правоохоронні органи, разом з міською владою проаналізуємо нинішню роботу та діяльність попередників, - прокоментував Олександр Старух.

Очільник області також зазначив, що після Енергодару такі перевірки відбудуться і на інших територіях, повідомляє Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ЗОДА.