Оголошення / рекламу / статті у наше видання - газету "Токмацька Гривня", яка виходить щосереди, ви завжди можете подати онлайн: телефон / Viber 068 211 74 45, e-mail: grivnatokmaka@gmail.com Читайте нас в Telegram: t.me/tokmakpology Будьте здорові! Нехай Вам щастить!


12 січня, 2022

Медикам з січня планують підвищити зарплати за рахунок збільшення видатків на програму медичних гарантій

Для цього в листопаді Уряд виділив 34 мільярди гривень. Після підвищення зарплати лікарі отримуватимуть щонайменше 20 тисяч гривень, медсестри та фельдшери – 13,5 тисяч гривень. Речниця Національної служби здоров’я Лілія Гудзь уточнила: керівництво лікарні вирішуватиме, за рахунок чого буде відбуватися підвищення зарплат в конкретному закладі. У програмі медичних гарантій цього року закладено  на 33,8 мільярда більше грошей. За її словами, додатковими джерелами фінансування лікарень можуть бути платні послуги, які не входять у програму медичних гарантій, та допомога з місцевих бюджетів.

Проєкт постанови Кабінету Міністрів «Про встановлення надбавки медичним працівникам установ, закладів, організацій галузей бюджетної сфери та підприємств, які фінансуються або дотуються з бюджету», який  передбачає підвищення базових зарплат медичних працівників, оприлюднено для громадського обговорення на сайті Міністерства охорони здоров'я 23 грудня 2021 року.

Загалом у проєкті Програми медичних гарантій на 2022 р. передбачено 36 пакетів медичних послуг. У межах бюджету Програми передбачено понад 26 млрд грн на первинну медичну допомогу, що на 6 млрд більше, ніж у 2021 р. На відшкодування інсулінів та лікарських засобів за програмою «Доступні ліки» наступного року заплановано 4,6 млрд грн, програма розшириться препаратами для лікування хвороби Паркінсона, а також хронічного обструктивного захворювання легень.

Щодо лікування COVID-19, то у 2022 р. визначеним закладам буде запропоновано укласти договір за пакетом «Готовність до реагування на надзвичайні ситуації, зокрема інфекційного характеру». Цей новий пакет дозволить забезпечити стабільність роботи інфекційних відділень та закладів, на цей напрям передбачено 2,5 млрд грн.

Оновлюються вимоги до закладів охорони здоров’я, зокрема, до лікарень, які надаватимуть пріоритетні послуги. Для цього вводиться новий показник — мінімальна кількість наданих послуг протягом 2021 р. Він запроваджуватиметься для надання медичної допомоги при інфаркті та інсульті, а також медичної допомоги при пологах. Визначено мінімальну кількість наданих послуг, яка дозволяє укласти договір з НСЗУ. Якщо медичний заклад рідко надає певну медичну допомогу, то і медперсонал втрачає необхідну практику, тому спроможність лікарні надавати якісне лікування за таким профілем викликає сумнів. НСЗУ закуповуватиме медичні послуги лише в тих закладах, де пацієнту зможуть надати якісну медичну допомогу.

За матеріалами Департаменту культури та інформаційної політики ЗОДА

Немає коментарів:

Дописати коментар

Примітка: лише член цього блогу може опублікувати коментар.